LV EN RU
18. - 27. 11. - Globālās Izglītības nedēļa
GEW 2017_logo
Laika posmā no 18. līdz 27. novembrim vairākās vietās Latvijā un citās Eiropas valstīs notiks Globālās izglītības nedēļai veltīti pasākumi. Šā gada nedēļas devīze ir “Mana pasaule atkarīga no mums visiem” (My world depends on us)
 
Vai Tu zini, kas ir Globālās izglītības nedēļa (GEW)?
Tā ir Eiropas līmeņa iniciatīva, kuru vairāk nekā 15 gadus koordinē EP Ziemeļu – Dienvidu centrs, savukārt Latvijā tā tiek organizēta ceturto reizi. GEW laikā Eiropā tiek pievērsta īpaša uzmanība izpratnes bagātināšanai par globalizētu pasaulu un pilsonisko aktivitāti, cieņai pret daudzveidību, starpkultūru komunikācijai un atbildībai par savu rīcību. Vairāk info: https://www.coe.int/en/web/north-south-centre/the-global-education-week
 
GEW Latvijā koordinē Latvijas platforma attīstības sadarbībai sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti un citām sabiedriskajām organizācijām.
 
GEW iesaistās dažādi sadarbības partneri – skolas, augstskolas, jauniešu centri, bibliotēkas, dažādi citi interesenti, kam rūp labāka un ilgtspējīgāka pasaule.
Šogad, LAPAS sadarbībā ar biedru organizāciju “homo ecos:” ir sagatavojuši informatīvo un metodisko materiālu, kurā var atrast ierosmes diskusijām un aktivitātēm par Ilgtspējīgas attīstības mērķiem – Latvijas un pasaules faktus, video saites, globālos un vietējos piemērus, sadarbības partnerus. Gandrīz 30 dažādas organizācijas visā Latvijā, kas paudušas interesi līdzdarboties GEW aktivitāšu organizēšanā savā reģionā, saņems metodikad pakas, kurās līdz ar minēto informatīvo un metodisko materiālu, saņems arī vairākus izdales materiālus dažādām mērķa grupām.

Sekojiet līdzi GEW norisēm Latvijā un citās Eiropas valstīs, izmantojot mirkļbirkas – #Myworlddependsonus; #GlobalEducationWeek;  #GEW17, kā arī LAPAS sociālo tīklu kontos (Facebook, Twitter – LAPAS_LV).

Globālās izglītības nedēļa tiek īstenota ar Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu. Tā notiek LAPAS kampaņas “Vārda spēks” ietvaros. Kampaņu līdzfinansē Eiropas Komisija.

#MODEM #MoreDemocracyForMoreEurope