LV EN RU
Globālās izglītības nedēļa

20.-28.novembrī visā Latvijā notiks Globālās izglītības nedēļa (GIN).

2018.gada GIN tēma ir “PATIESĀ CENA” un fokuss – modes industrija. Lielāko daļu mūsu apģērba ražo cilvēki citos kontinentos kritiskos apstākļos. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk – ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

 

GIN ietvaros notiks dažādas aktivitātes:

Filmas “Patiesā cena” demonstrēšana 25 vietās Latvijā.

Darbnīcas par T-kreklu – ražošana, pārdošana, otrreizēja lietošana un viss, kas ap to saistīts. Iespējams rādīt gan filmu, gan veidot darbnīcu – abas kopā vai katru atsevišķi.

Pieteikšanās filmas demonstrēšanai un/vai darbnīcai šeit: https://ej.uz/patiesacena

 

Rīgā filma tiks demonstrēta 22.11. pl. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs un 24.11.Kaņepes Kultūras centrā pl. 16.30.

Pirmsskolas vecuma bērnu pedagogiem un citiem interesentiem tiks organizēts seminārs par pasākuma “Rotaļlietu maiņa” (Re-Toy) metodiku Jelgavā, 27.novembrī, 13:00 – 16:00. Seminārā būs iespējams gan apgūt metodiku un sagatavot materiālus sava “Rotaļlietu maiņas” pasākuma organizēšanai, saņemt “starta komplektu” ar materiāliem, gan redzēt, kā tas darbojas praksē Jelgavas rotalietu bibliotēkā.

Pieteikšanās dalībai darbnīcā šeit: https://ej.uz/8ysq

 

24.11. 14:00 – 18:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks “Brīvbode” (Re-dress) – pasākums, kurā būs iespējams apmainīt sev nevajadzīgās drēbes pret citu atnestajām drēbēm, saņemt stila specialista konsultācijas, kā arī noskatīties filmu “Patiesā cena”. Aicinām pieteikties un piedalīties jauniešus, kuri šādu pasākumu vēlas noorganizēt arī savā novadā – sniegsim “starta komplektu” ar plakātiem un segsim ceļa izdevumus dalībai šajā pasākumā KKC.

Pieteikšanās dalībai pasākumā (jauniešiem, kas organizēs analogu pasākumu reģionos): https://ej.uz/7m4g

 

Nedēļas ietvaros visā Latvijā tiks izplatīta arī avīze “Pasaules labākās ziņas”, kas šogad veltīta modes industrijai un tās ietekmei no lokālā uz globālo.

Globālās izglītības nedēļa šogad notiek 15 Eiropas valstīs. Tās iniciators ir Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs. Latvijā GIN notiek jau piekto gadu, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedru organizācijām un partneriem – augstskolām, izglītības iestādēm un citiem atbalstītājiem reģionos. GIN ietvaros notiek vairāki desmiti pasākumu visā Latvijā, iesaistot simtiem interesentus diskusijās par Latviju un globālo pasauli.

 

2018.gadā GIN īstenošanu atbalsta Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvija