LV EN RU
Starptautiska diskusija par neliberālās demokrātijas tendencēm

Aicinām visus interesentus sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros 1. jūlijā  no plkst.  12.00 – 13.30 nākt uz skatuvi “APGAISMO”, kur LAPAS sadarbībā ar somu žurnālistu Gustaf Antell rīko starptautisku diskusiju “Kur gan esi Tu – vienrinde, par nesadzirdētajiem?”

DISKUSIJAS APRAKSTS “Esmu žurnālists un esmu jūsu pusē. Intervēju labākos ekspertus, esmu pret viņiem stingrs, uzdodu grūtus jautājumus un cenšos izprast aktuālākās un svarīgākās sabiedrības problēmas.”
Tomēr, acīmredzot, žurnālistiem pietrūkst kaut kā patiesi nozīmīga, ja jau tik liela sabiedrības daļa ir dusmīga uz medijiem un apgalvo, ka tie viņos neieklausās, un atstāj  cilvēku “vienkāršo” bez iespējas paust savu sakāmo.
Vienlaikus teju visos galvenajos plašsaziņas līdzekļos varam atrast daudz informācijas par tā saucamajām “nesadzirdētajām” sabiedrības grupām. Laikrakstos un tiešsaistē varam lasīt plašus un garus rakstus par visdažādākajiem cilvēkiem, arī televīzija piedāvā neskaitāmas dokumentālās filmas par “vienkāršo” cilvēku dzīves cīņām.
Nāciet, palīgā! Kā lai noturam ziņu žurnālistiku nozīmīgu?
Diskusiju vadīs somu žurnālists Gustaf Antell, paneļdiskusijā piedalīsies žurnālisti mediju eksperti no Polijas, Ungārijas, Igaunijas un Latvijas.
Diskusija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

PIEDALĀS:

Anna Žabicka, sociālantropoloģe
Dario Cavegn, Igaunijas Apraides kompānijas angļu valodas ziņu portāla redaktors
Dorota Głowacka, Mediju Brīvības observatorijas Polijā koodrinatore
Anita Kőműves, ungāru žurnāliste, kas specializējas starptautisko attiecību, datu, kibernētikas, uzraudzības un drošības jomās
Jānis Polis, mārketinga speciālists ar iepriekšēju pieredzi žurnālistikā un sabiedriskajās attiecībās

PASĀKUMU VADA:

Gustaf Antell, Baltijas reģiona ziņu korespondents YLE Finland
Diskusija norisinās projekta “More Democracy for More Europe” (Vairāk demokrātijas saliedētākai Eiropai) ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”.
eacea visibility