Print This Post

89% Eiropiešu atbalsta Attīstības sadarbību

Lielākā daļa Eiropas Savienības iedzīvotāju norāda, ka ES ir jāturpina pildīt solījumu un jāpalielina atbalsts Attīstības sadarbībai līdz 0.7% no IKP līdz 2015.gadam, šādus datus parāda Eiropas Savienības 27 dalībvalstīs veiktais pētījums nedēļu pirms 2010.gada septembra nogalē plānotās Apvienoto Nāciju Organizācijas sanāksmes saistībā ar Tūkštošgades attīstības mērķiem.

ES iedzīvotāju atbalsts ir kopīgs lielākajai daļai iedzīvotāju, neatkarīgi no tautības. Atbalsts ir arī palicis nemainīgi augsts, neraugoties uz finanšu krīzi un ekonomisko situāciju Eiropā. Šajā kontekstā, trīs ceturtdaļas (76%) eiropiešu uzskata, ka pievienotā vērtība ir arī tā, ka ES valstis strādā šajā jautājumā ciešā sadarbībā, lai novērstu dublēšanos un nodrošinātu atbalsta efektivitāti.

Eiropas Attīstības komisārs Andris Piebalgs sacīja: “Eiropas iedzīvotāji nosūtīja ļoti skaidru ziņu mums visiem: neskatoties uz ekonomikas lejupslīdi, ES solidaritāte un atbildība pret tiem, kam nepieciešams atbalsts nemainās. Es personīgi to redzu kā pilnvaras darbam, lai sasniegtu Tūkstošgades attīstības mērķus. Ir skaidrs, ka mums ir jāturpina nodrošināt ES atbalsts, kas ir lielākais pasaulē. “

Eiropas Savienības portālā publicēts pētījums angļu valodā.