Print This Post

Prezidentūra ārpus oficiālās darba kārtības – NVO rokās!

Eiropas gada attīstībai atklāšanas priekšvakarā, 8. janvārī plkst. 18.30 kino „Splendid Palace” Velvju zālē biedrība „Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) kopā ar biedru organizācijām, partneriem un domubiedriem atskatīsies uz desmit organizācijas darba gadiem un vienlaikus neformāli atzīmēs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē un Eiropas gada attīstībai atklāšanu.

Biedrības direktore Inese Vaivare stāsta: „Mums ir liels gods, ka pasākumā piedalīsies arī Linda Makevana (Linda McAvan), Eiropas Parlamenta Attīstības komitejas vadītāja kopā ar vēl diviem Eiropas Parlamenta deputātiem. Tāpat pasākumu ar savu klātbūtni pagodinās Eiropas attīstības nevalstisko organizāciju konfederācijas CONCORD direktors Šīmas Džefresons (Seamus Jeffreson) un vairāki CONCORD dalīborganizāciju pārstāvji. Varam būt lepni, ka organizācijas desmit gadu darbības laikā ir izveidojusies cieša sadarbība ar Eiropas partneriem, priecājamies par tik augsta līmeņa amatpersonu līdzdalību mūsu pasākumā.

Vēlos uzsvērt, ka nevalstiskās organizācijas, kas darbojas attīstības jomā Latvijā, desmitgades laikā kļuvušas spēcīgas un varošas patstāvīgi definēt un pieteikt savas politiskās prioritātes attīstības sadarbībā. Latvijas Prezidentūras ES Padomē un Eiropas attīstības gada laikā kopā ar biedru organizācijām runāsim par aktuālām lietām ne vien ar Eiropas partneriem, bet arī ar Latvijas kopienu cilvēkiem – nesīsim Prezidentūru ārpus Rīgas, uz Latvijas reģioniem, novadiem, pagastiem.”

LAPAS politiskās prioritātes Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē

PIEEJA: “glokalizācija – globālā un  vietējā attiecības”

TĒMA: “atbildīgs pārtikas patēriņš”

LĪDZEKĻI: “nefinanšu līdzekļi globālai attīstībai”

RESURSI: “jauno donorvalstu ieguldījums un iespējas”

Ar LAPAS politiskajām prioritātēm Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības padomē var iepazīties www.lapas.lv.

NB!

LAPAS direktore Inese Vaivare kā Eiropas tīkla CONCORD darba grupas visas Eiropas NVO koordinācijai Eiropas attīstības gada ietvaros līdzvadītāja, 9. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Eiropas gada atklāšanas pasākumā atklās Globālo aliansi, kas Attīstības gada ietvaros apvienos tūkstošiem Eiropas nevalstisko organizāciju kopīgai sabiedrības informēšanai par attīstības jautājumiem.

LAPAS, sadarbībā ar LR Ārlietu ministriju, būs arī Eiropas attīstības gada koordinators Latvijā.