Print This Post

Diskusija “ESi NĀKOTNE” Aizputē

3 © Unsplash, 2018, fotogrāfe Brooke Cagle (2)22. janvārī plkst. 15.00  uz diskusiju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā aicinām Aizputes pilsētas jauniešus, kā arī ikvienu citu interesentu.

Pasākumu vadīs jaunais dziedātājs un mākslinieks TOM SIMO (Toms Samsons), un tajā diskutēsim par jauniešu izvēlētajām tēmām – izglītība, digitālā transformācija un kultūra.

Sarunas laikā dalībnieki piedalīsies kopīgā zupas gatavošanā. Tāpat kā diskusijās dažādie viedokļi bagātina viens otru, tā arī kopīga ēdiena pagatavošana palīdz saskatīt panākamo rezultātu. Zupas dažādās sastāvdaļas simboliski atgādina arī par dažādību kā vērtību, kultūras un viedokļu bagātību. Diskusiju cikla rezultātā kopā ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem un apspriestajiem problēmjautājumiem tiks apkopotas arī 20 dažādas zupas receptes, kuras raksturīgas katrai pasākuma norises vietai. Vietējo recepšu krājums aplūkojams plašāk – šī projekta ietvaros ar “recepti” saprotot arī attīstības “recepti” iedzīvotāju izteikto viedokļu formā, kas tiks nodoti “Konference par Eiropas nākotni” dienas kārtības veidošanai.

Programma:
15.00 – 15.10 Ierašanās un reģistrēšanās, siltie dzērieni.
15.10 – 15.25 Atklāšana. Pasākuma vadītājs, dziedātājs un mākslinieks, TOM SIMO (Toms Samsons) iepazīstina dalībniekus ar Konferenci par Eiropas nākotni. Iepazīšanās ar vietējās zupas recepti un leduslaušanas aktivitātes.
15.25 – 16.10 Diskusijas 3 tematiskajās stacijās: VIDE, EKONOMIKA, SABIEDRĪBA. Problēmu identificēšana, ideju un risinājumu meklēšana.
16.10 – 16.30 Diskusiju vadītāju (brīvprātīgo diskusijas dalībnieku) prezentācijas auditorijai par stacijās apspriestajiem aktuālākajiem tematiem un piedāvātajiem risinājumiem.
16.30 Kopīga zupas baudīšana un neformālas sarunas.

1Diskusija notiks ārā, pie Aizputes novada jauniešu “IDEJU MĀJAS”, Katoļu ielā 5, Aizputē.

4Aicinām pieteikties pasākumam, aizpildot pieteikumu ŠEIT.

5Pasākums norisināsies “zaļajā režīmā”, lai to apmeklētu, būs jāuzrāda derīgs vakcinācijas  pret Covid-19, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments. Vairāk informācijas: Ilze Seipule, projekta vadītāja, ilze.seipule@lapas.lv, +371 26219577.

 

Diskusija norisinās diskusiju cikla “ESi NĀKOTNE” ietvarā, kas 2021. gada pavasarī norisinās 20 vietās Latvijā. Diskusiju mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas sabiedrības grupas un pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, īpaši līdzdarboties aicinot jauniešus. Diskusijas plānotas kā platforma iedzīvotāju priekšlikumu uzklausīšanā un virzīšanā tālāk, piedaloties Konferencē par Eiropas nākotni. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad šis diskusiju cikls paver iespēju arī jauniešiem tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Diskusiju ciklu ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu organizē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem.

visi logo