LV EN RU
Globālā rīcības nedēļa par taisnīgu parādu izskatīšanu

Main 1 English

No 2022. gada 10. līdz 17. oktobrim norisinās globālā rīcības nedēļa par taisnīgu parādu izskatīšanu.

Laikā, kad ļoti daudzām valstīm steidzami nepieciešami resursi, lai risinātu vairākas krīzes, ieskaitot pandēmiju, ārkārtas klimata situāciju un karu, arvien lielāks finanšu apjoms no tām tiek novirzīts bagāto aizdevēju rokās caur parādu atmaksām un procentmaksājumiem. Līdz šim institūcijas parādu atlaišanas vietā ir piedāvājušas tikai un vienīgi ārkārtas aizdevumus, kas ilgtermiņā tikai palielina grūtības nokārtot parādsaistības.

Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) šogad aktīvi strādā ar jauniešu rīkotu aktivitāšu īstenošanu.
Klimata pārmaiņu temats ir ieņēmis ļoti svarīgu lomu šajās aktivitātēs, jo jauniešiem tas ir svarīgs un aktuāls. Tomēr klimata jautājuma aktualitāte pēdējos gados ir stipri zaudējusi redzamību uz pandēmijas un kara Ukrainā krīžu fona, kas nozīmē to, ka tad, kad šis jautājums atkal nonāks dienas kārtības pašā augšgalā, situācija būs kļuvusi jau
daudz sliktāka. Parādu pārskatīšana un vismaz daļēja atlaišana šajā brīdī ir kritiska, lai valstīm (it īpaši attīstības) būtu kaut mazākās izredzes mazināt vides situācijas degradēšanos.

Tieši šo iemeslu kopuma dēļ arī LAPAS ir parakstījušas Starptautiskajam Valūtas fondam un Pasaules Bankai adresētu pilsoniskās sabiedrības aicinājumu, lai godīgi un atklāti tiktu pārskatīti sniegtie attīstības palīdzības aizdevumi un izvērtēta to ietekme uz katras valsts sabiedrības ieguvumu.

Vēstule pieejama un to iespējams parakstīt šeit:

#CancelTheDebt #DebtJustice #ClimateDebt #IAM #SDG17 #GlobalGoals