LV EN RU
Baltijas attīstības izglītības konference 2010

No š.g. 29. līdz 30.aprīlim Rīgā pulcējas vairāk nekā 70 Baltijas valstu skolotāji, metodiķi, augstākās izglītības un NVO pārstāvji, kā arī triju valstu izglītības un ārlietu ministriju pārstāvji, lai piedalītos Baltijas valstu globālās/attīstības izglītības konferencē.

Konferences mērķis bija apmainīties ar labāko praksi par to, kā nostiprināt attīstības izglītību Baltijas valstu formālajā un neformālajā izglītības sistēmā.

Kā Latvijas iedzīvotāju rīcība ietekmē Āfrikas zemnieku? Kā mazināt varbūtību, ka finanšu krīze atkārtojas? Uz šiem un citiem jautājumiem par globālajām likumsakarībām un kā tos ietekmēt – atbildes meklējamas attīstības izglītībā. Attīstības izglītība ir aktīvs mācību process, kas ļauj cilvēkiem attīstīt savu izpratni par starptautiskajām attīstības prioritātēm, ilgtspējīgas attīstības principiem, globālo problēmu iemesliem un ietekmi, kā arī personisko iesaisti un informētu lēmumu pieņemšanu.

Konferenci (video tiešsaistē) uzrunāja Eiropas Komisijas Attīstības komisārs Andris Piebalgs, skaidrojot kādas zināšanas un dzīves prasmes nepieciešamas Baltijas valstu iedzīvotājiem, lai tie varētu ietekmēt globālās attīstības procesus.
Ar aizraujošu lekciju uzstājās arī Vidzemes augstskolas pasniedzējs V. Valtenberga aizraujošo lekciju „21 gs izglītība – globālā izglītība”.
Konferences gaitā notika valsts institūcij un nevalstsiskā sektora viedokļu apmaiņa par iespējām stiprināt attīstības izglītību, diskusijas dažādas darba grupās, jaunu projektu ideju izstrāde un Baltijas NVO labo prakšu apmaiņa.
Konferenci organizēja biedrība Latvijas Platformas Attīstības sadarbībai (LAPAS) ar Igaunijas Apaļo galdu attīstības sadarbībai (AKU), Lietuvas sadarbības tīklu attīstības izglītības jautājumos, Lietuvas Jaunatnes centru un Lietuvas Nacionālo attīstības organizāciju platformu. Konferenci atbalsta Eiropas Padome un Eiropas Komisija.

Konferences programma:
Programma

Ziņojums par konferences gaitu uz rezultātiem(angļu valodā):
Final_Report

Dalībnieku saraksts:
Dalībnieki

Galerija:<