LV EN RU
GI nedēļa 2018

2018. gada 20.-28. novembrī visā Latvijā notika Globālās izglītības nedēļa (GIN).

2018. gada GIN tēma bija “PATIESĀ CENA” un fokuss – modes industrija. Lielāko daļu mūsu apģērba ražo cilvēki citos kontinentos kritiskos apstākļos. Ja mēs pērkam lētāk, kāds cits par to maksā vairāk – ar savu veselību, labklājību, pat dzīvību.

5e_pielikums

GIN ietvaros notika dažādas aktivitātes:

Filmas “Patiesā cena” demonstrēšana 25 vietās Latvijā.

Darbnīcas par T-kreklu – ražošana, pārdošana, otrreizēja lietošana un viss, kas ap to saistīts. Iespējams rādīt gan filmu, gan veidot darbnīcu – abas kopā vai katru atsevišķi.

attels

Tika izveidots metodisks materiāls “T-krekla stāsts“.

Pirmsskolas vecuma bērnu pedagogiem un citiem interesentiem tika organizēts seminārs par pasākuma “Rotaļlietu maiņa” (Re-Toy) metodiku Jelgavā, 27.novembrī, 13:00 – 16:00. Seminārā bija iespējams gan apgūt metodiku un sagatavot materiālus sava “Rotaļlietu maiņas” pasākuma organizēšanai, saņemt “starta komplektu” ar materiāliem, gan redzēt, kā tas darbojas praksē Jelgavas rotaļlietu bibliotēkā.

45647090_2590395230978084_5484864985806929920_n

24.11. Kaņepes Kultūras centrā notika “Brīvbode” (Re-dress) – pasākums, kurā bija iespējams apmainīt sev nevajadzīgās drēbes pret citu atnestajām drēbēm, saņemt stila specialista konsultācijas, kā arī noskatīties filmu “Patiesā cena”. Pieteikties un piedalīties aicināja jauniešus, kuri šādu pasākumu vēlas noorganizēt arī savā novadā – tika sniegti “starta komplekti” ar plakātiem un tika segti ceļa izdevumi dalībai šajā pasākumā KKC.

brivbode

Nedēļas ietvaros visā Latvijā tiks izplatīta arī avīze “Pasaules labākās ziņas”, kas šogad veltīta modes industrijai un tās ietekmei no lokālā uz globālo.

Globālās izglītības nedēļa šogad notiek 15 Eiropas valstīs. Tās iniciators ir Eiropas Padomes Ziemeļu Dienvidu centrs. Latvijā GIN notiek jau piekto gadu, to īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai kopā ar biedru organizācijām un partneriem – augstskolām, izglītības iestādēm un citiem atbalstītājiem reģionos. GIN ietvaros notiek vairāki desmiti pasākumu visā Latvijā, iesaistot simtiem interesentus diskusijās par Latviju un globālo pasauli.

abbreviaturas

2018.gadā GIN īstenošanu atbalstīja Ārlietu ministrija, Zviedrijas vēstniecība, Zviedrijas institūts, Fashion Revolution Latvija

Fotogrāfijas no Globālās izglītības nedēļas pasākumiem atrodamas šeit: httpss://www.facebook.com/Globalasizglitibasnedela/?ref=bookmarks