Pārtikas drošība

Vai visus iespējams pabarot?
15.10.2011

Atzīmējot Pasaules pārtikas dienu, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) un Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS aicināja interesentus uz Pasaules sarunu par pārtikas drošību pasaulē pirmdien, 10.oktobrī, plkst. 17.30 – 19.30 Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulv. 28 – 1.stāvā.

Pasaules sarunā meklējām atbildes uz jautājumiem, vai ar pārtiku iespējams nodrošināt visus planētas iedzīvotājus un kā to var izdarīt, kas ir pārtikas drošība un pārtikas suverenitāte, kas ir galvenie izaicinājumi pārtikas drošībai pasaulē un kā to ietekmē ES Kopējā lauksaimniecības politika, ko dara starptautiskās organizācijas, ES, nevalstiskās organizācijas un Latvijas institūcijas un kas tām būtu jādara, lai veicinātu globālo pārtikas drošību.

Gatavojoties diskusijai konstatējām, ka ir ļoti maz ekspertu ir Latvijā, kas spētu runāt par Pārtikas drošības jautājumiem, vai vienkārši mēs nezinām, kuri tie ir un kur viņus meklēt. Šoreiz sarunā aicinājām piedalīties Jāni Ulmi, no biedrības „Latvijas Zemes draugi”, kas Latvijā apvieno vides aizsardzības organizācijas, Zani Ruģēnu-Bojāri, Kustība „Brīvs no ĢMO”, kas ir sabiedriska iniciatīva, kas apvieno zemniekus, pārtikas ražotājus, tirgotājus, ēdināšanas iestādes, bērnudārzus, skolas un patērētājus, kuri neaudzē, netirgo vai nelieto ģenētiski modificētus organismus, Andu Grīnbergu, pārstāvi no LR Ārlietu ministrijas , Juri Zināru no LR Zemkopības ministrijas un Agitu Hauku no „Latvijas Zemnieku federācijas”, plašākās Latvijas lauku iedzīvotāju un lauku uzņēmēju interešu pārstāvošās sabiedriskās organizācijas.

Vairāk lasīt šeit.

Diskusiju cikls „Pasaules Sarunas” ir iemantojis saukli „Ideālists nav naivs!”, lai atspoguļotu pasaules vajadzību pēc ideālistiem – cilvēkiem, kas tic labākai pasaulei un kas ar saviem darbiem aicina labākai pasaulei noticēt arī pārējos. Labāka sabiedrība un labāka pasaule ir mūsu visu atbildība, jo mēs esam mozaīkas gabaliņi, kas to būvē.

Pārmaiņas sāk indivīds.
Labas pārmaiņas sāk ideālists.
IDEĀLISTS NAV NAIVS.