LV EN RU
Vai finanšu ministrs Jānis Reirs ir varonis?

Latvia_Minister Janis Reirs _ssŠodien, 17. aprīlī, visas pasaules pilsoņi aicina finanšu ministrus būt varoņiem 2015. gadā, jo šis ir gads, kad izšķiras visas pasaules nākotnes liktenis.

Šogad beidzas 2000. gadā apstiprinātie ANO Tūkstošgades mērķi, kuri noteica ietvaru cīņai pret nabadzību pasaulē. Jaunos ilgtspējīgas attīstības mērķus apstiprinās 2015. gada ANO Ģenerālās asamblejas laikā Ņujorkā septembrī. Taču pavisam īstu brīdi pirms to apstiprināšanas, Adis Abebā, no 13. – 16. jūlijam notiks nozīmīgs notikums – konference par finansējumu attīstībai. Pilsoniskās sabiedrības aktīvisti uzskata, ka šis būs pavērsiena notikums, kurā valstu pārstāvji vienosies, kādus instrumentus lietos nākotnē un kā tie ietekmēs mūsu dzīves.

Latvijas Paltforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar citiem aktīvistiem no visas pasaules, aicina finanšu ministrus būt varoņiem un:

– nodrošināt, ka tiek sniegta finanšu palīdzība valstīm, kurās ir attīstības izaicinājumi – veselības, pārtikas, izglītības, ūdens pieejamības un citās jomās;

– sekmēt nefinanšu palīdzības sniegšanu un tādu lēmumu pieņemšanu, kas negatīvi neietekmē mazāk attīstītas valstis;

– izmantot pasaules ilgtspējai visplašāko instrumentu loku, īpaši, attiecībā uz klimata pārmaiņām;

– apturēt nodokļu “optimizēšanu” un nelegālās finanšu plūsmas nacionālā un starptautiskā līmenī.

Atbalstot akciju kopā ar citām pasaules aktīvistu grupām, LAPAS publicē un aicina to darīt citus, finanšu ministra Jāņa Reira fotogrāfiju ar uzrakstu HERO (angļu val. – varonis). Kampaņā tiek izmantota atpazīšanas zīme #hero #action2015”.

hero_ministri.