LV EN RU
Kino mēnesis

No 2015. gada 19. marta līdz 25. aprīlim vairāk kā 100 vietās Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē  tika demonstrēta dokumentālā filma “Laimes ekonomika”. Filmu mēnesi atklājot un noslēdzot, to varēja noskatīties arī Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji. Kopumā pasākumu apmekleja 1987 skatītāji.

Filmas autori aktualizē jautājumu, kā justies laimīgam pasaulē, kas piedzīvo klimata pārmaiņas, terorismu un finanšu sabrukumu, līdztekus iezīmējot ļoti personīgus stāstus par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Iemesls? Globālo korporāciju radīta pasaule, kurā pirmajā vietā ir peļņa un patēriņa palielināšana, nevis cilvēks. Filmas autori piedāvā arī risinājumu – atgriešanos pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki izjūt piederību vietai, zina, kā klājas kaimiņam un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā.
Filmu “Laimes ekonomika” noskatīties aicināti skolu jaunieši, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji, zemnieki, kā arī ikviens interesents, kurš vēlas uzzināt vairāk par pasaulē aktuālajām norisēm un mūsu ietekmi uz tām.

Filmu mēneša norises vietu kalendārs  https://ej.uz/g1ki.

Kino mēnesis norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība (90%), Sabiedrības integrācijas fonds (5,42%) un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija (4,58%). Projektu īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Par kino mēneša saturu atbild Latvijas Platforma attīstības sadarbībai un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

LAPAS_logo_A4_izvietojums_2_peleeks_ bez LVAFA