LV EN RU
Diskusiju cikls “ESi NĀKOTNE” 20 Latvijas vietās

instagramizmērsgalvenajamplakatamNo 2022. gada 21. janvāra līdz 15. maijam Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu īstenoja klātienes diskusijas “ESi NĀKOTNE” 20 Latvijas vietās, kurās aicināja dalībniekus dalīties ar savu redzējumu par nākotnes Eiropu un savu lomu tajā. Diskusiju mērķis bija iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas cilvēku grupas un pēc iespējas vairāk Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešus. Diskusijas kalpoja kā platforma, kurā izteikt savu viedokli, priekšlikumus un virzīt tos tālāk. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad šis diskusiju cikls pavēra iespēju arī jauniešiem tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Diskusijas notika visā Latvijā, uzrunājot dažādas auditorijas.

7Sarunas laikā dalībnieki piedalījās kopīgā zupas gatavošanā. Tāpat kā diskusijās dažādie viedokļi bagātina viens otru, tā arī kopīga ēdiena pagatavošana palīdz saliedēties un apvienoties kopīgu mērķu īstenošanā. Diskusiju cikla noslēdzot, esam apkopojuši 20 dažādas zupas receptes, kuras raksturīgas katrai pasākuma norises vietai. RECEPŠU GRĀMATA šeit.

6LAPAS direktore Inese Vaivare uzsver: “LAPAS redzējumā Konference par Eiropas nākotni ir lieliska iespēja, lai diskusijā iesaistītu gan ilggadējus, gan jaunus reģionālos partnerus un veidotu izpratni par saikni lokāla – nacionāla – Eiropas – globāla attīstība. Mūsuprāt, tieši lokālais konteksts ir primārais vajadzīgo pārmaiņu definēšanai un to izpratnei pēc būtības. LAPAS kalpos kā sadarbības platforma šajā procesā, veicinot Latvijas cilvēku balsu sadzirdēšanu un pārstāvību visos līmeņos.”

6Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja: “Konference par Eiropas nākotni ir platforma, kas eiropiešiem dod iespēju izteikt savu viedokli, tikt sadzirdētiem un kopā veidot Eiropas nākotni. Šis praktiskais instruments ļauj vietējās idejas paust plašākai sabiedrībai arī starptautiskā līmenī, un Eiropas Savienības institūcijām dod priekšstatu par to, kas aktuāls eiropiešiem. Tā kā 2022. gadā atzīmējam Eiropas Jaunatnes gadu, tad īpaši priecājos par šī diskusiju cikla sniegtajām līdzdalības iespējām jauniešiem. Jaunieši veidos mūsu nākotni, tādēļ būtiski saklausīt viņu viedokli un izteiktās idejas, lai jau tagad veidotu zaļāku, digitālāku un vienlaikus – iekļaujošāku Eiropu. Eiropu, par piederību kurai varam lepoties.”

Notikušās diskusijas:

 

5Vairāk informācijas: Ilze Seipule, projekta vadītāja, ilze.seipule@lapas.lv, +371 26219577.

 

 

Diskusiju ciklu ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu organizē Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem.

visi logo