LV EN RU
Diskusija par medijiem un nesadzirdētajām grupām

Starptautiska diskusija par neliberālo demokrātiju “Kur gan esi Tu – vienrinde par nesadzirdētajiem?”, 1. 06.2017., skatuve APGAISMO, festivāls LAMPA, Cēsis. Skaties diskusiju šeit (EN ar LV tulkojumu).diskusija_bilde

Lasi žurnālista, diskusijas moderatora Gustaff Antel (Somija) rakstu par notikušo diskusiju šeit. 

Mediju loma demokrātiskā sabiedrība ir nemainīgi būtiska. Sarunu festivālā LAMPA 2017 notikusī diskusija „Kur gan esi Tu – vienrinde par nesadzirdētajiem?“ vienkopus aicināja mediju pārstāvjus no Ungārijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. ERR News redaktors, angļu valodas departamentā Igaunijas ziņu dienestā Dario Kavegnes (Dario Cavegn) pauž pārliecību, ka žurnālistika, kas dod ieguldījumu sabiedrībai, nevis no tās attālina, ir balstīta faktos, taču gan pašiem žurnālistiem, gan sabiedrībai ir tendence interpretēt patiesības, nevis faktus. Sabiedrībai ir ne tikai tiesības iegūt patiesu faktu atspguļojumu medijos, bet arī liberālā demokrātijā funkcionējošiem medijiem ir svarīgi nodrošināt izteikšanās iespējas tām sociālajām grupām, kuru viedokļi netiek aptverti pietiekamā daudzumā. Šajā aspektā, svarīga ir sabiedrības medijpratība, kas plaisu starp mediju neatkarību, kvalitatīvas žurnālistikas piegādi sabiedrībai un politisko neiejaukšanos mediju darbībā spētu padarīt mazāku.  Medijiem ir vieta, kur izpausties, taču šim procesam svarīgs ir pilsoņu, kā arī valsts politiķu palikšana pie liberālas demokrātijas nostādēm un principiem, kas sekmēs patiesu, faktos balstītu, izglītojošu informācijas apriti mediju tirgū.

Diskusija tapusi projekta “More Democracy for More Europe” (Vairāk demokrātijas saliedētākai Eiropai) ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Eiropa pilsoņiem”.