LV EN RU
Par migrāciju

ParCilvecibu-FBcover-2_peticija

Laika posmā no 3.10 – 18.10.2019. LAPAS rīkoja kampaņu par migrāciju “Par Cilvēcību”. Kampaņas ietvarā notika 42 pasākumi visā Latvijā – dokumentālās filmas demonstrēšana, diskusijas, tematiskās darbnīcas, tikšanās ar lēmumu pieņēmējiem, tematiskās avīzes “Pasaule kļūst labāka” dalīšana iedzīvotājiem. Pasākumi notika universitātēs, skolās, izglītības iestādēs, jauniešu centros, kultūras vietās.

Ar LAPAS izstrādāto metodiku nodarbību vadīšanai iepazīsties šeit – metodika nodarbību vadīšanai.

Kampaņas atklāšanas pasākuma laikā Rīgā, 3. oktobrī LAPAS tikās ar Ārlietu ministrijas Attīstības sadarbības politikas nodaļas, Pastāvīgo pārstāvju komitejas II daļas sagatavošanas nodaļas un Starptautisko organizāciju nodaļas pārstāvjiem. Tāpat norisinājās tikšanās ar Saeimas Eiropas lietu komitejas priekšsēdētāju Vitu Andu Tēraudu un frakcijas “Attīstībai/PAR” deputātiem. Un jau tradicionāli LAPAS dāvināja kampaņas avīzi arī Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, kas apņēmusies nogādāt materiālu Latvijas bibliotēkām. Dāvinājumu saņēma Latvijas Bibliotekāru biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone.

Kampaņas uzdevums – aicināt pievērst sabiedrības uzmanību migrācijas un cilvēcības aspektiem, sekmējot sabiedrības padziļinātu izpratni par globālo migrāciju caur lokālo, vēsturisko un personīgi pieredzēto.

LAPAS direktore Inese Vaivare skaidro: Migrācijas tēma pēdējos gados ir padarīta par politisko cīņu instrumentu – biedējot ar “jaunienācējiem”, polarizējot viedokļus. Mēs gribam parādīt, ka migrācija ir klātesoša katras ģimenes un katra cilvēka dzīves stāstā un, ka tieši cilvēcība ir tā, kas nosaka cieņpilnu pieņemšanu svešā vidē – vai tā būtu cita pilsēta, vai valsts. Šī nav kampaņa par “savējiem” un “svešajiem”. Šis ir stāsts par katru no mums – par cilvēku, kas ir izjutis bezpalīdzību, pateicību, vilšanos, šaubas un mieru.” Skaties video īsstāstus šeit.

Arī LAPAS biedru organizācijas migrāciju redz dažādi – pārvietošanos no laukiem uz pilsētām, starptautisko jauniešu brīvprātīgo darbu, ārvalstu jauniešu iesaisti Latvijas NVO, uzņēmēju iespējas, pat – preču migrāciju. LAPAS biedru viedokļus rakstus par migrāciju lasi šeit.

LAPAS kampaņa ir daļa no Eiropas projekta “Momentuzņēmumi no robežām”, kuru vada Lampedūzas un Linosas pašvaldība (Itālija). Projekta ietvaros oktobra sākumā ar līdzīgām lokālām kampaņām nāks klajā 19 pierobežas pašvaldības un 37 asociācijas un pilsoniskās sabiedrības organizācijas no visām 28 Eiropas valstīm.

Kampaņas ietvarā visi sadarbības partneri vienojušies atbalstīt arī jauno petīciju, kuras mērķis ir lūgt ES iestādēm Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu – saite uz petīciju latviešu valodā – httpss://you.wemove.eu/campaigns/eiropas-atminu-un-laipnibas-dienu.

 

Kāpēc 3. oktobris ir centrālā pasākumu diena gan Latvijā, gan citās valstīs?

www.lapas.lv, www.snapshotsfromtheborders.eu

ParCilvecibu-Peticija_LVKampaņa ir daļa no Eiropas projekta “Momentuzņēmumi no robežām”, kuru vada Lampedūzas un Linosas pašvaldība (Itālija), kura ietvaros oktobra sākumā ar līdzīgām lokālām kampaņām nāks klajā 19 pierobežas pašvaldības un 37 asociācijas un pilsoniskās sabiedrības organizācijas no visām 28 Eiropas valstīm.  Kampaņas ietvarā visi sadarbības partneri vienojušies atbalstīt jauno petīciju, kuras mērķis ir lūgt ES iestādēm Padarīt 3. oktobri par Eiropas atmiņu un laipnības dienu – saite uz petīciju latviešu valodā – httpss://you.wemove.eu/campaigns/eiropas-atminu-un-laipnibas-dienu.

 

Kāpēc 3. oktobris ir centrālā pasākumu diena gan Latvijā, gan citās valstīs?

3. oktobris iezīmē sesto gadadienu notikumam, ko atceras kā vienu no nopietnākajām Vidusjūras migrantu masu bojāejas gadījumiem: kuģis ar vairāk nekā 500 cilvēkiem uz klāja noslīka tikai dažus simtus jūdžu no Lampedūzas krastiem. Dzīvību zaudēja 368 migranti (tostarp bērni, sievietes un vīrieši), 155 cilvēki tika izglābti.

Kampaņā iesaistītās galvaspilsētas Eiropā: Amsterdama (Holande), Atēnas (Grieķija), Berlīne (Vācija), Bratislava (Slovākija), Brisele (Beļģija), Bukareste (Rumānija), Budapešta (Ungārija), Kopenhāgena (Dānija), Dublina (Īrija), Helsinki (Somija), Valeta (Malta), Lisabona (Portugāle), Londona (Apvienotā Karaliste), Ļubļana (Slovēnija), Luksemburga (Luksemburga), Madride (Spānija), Nikosija (Kipra), Parīze (Francija), Prāga (Čehijas Republika), Rīga (Latvija), Sofija (Bulgārija), Stokholma (Zviedrija), Tallina (Igaunija), Varšava (Polija), Vīne (Austrija), Viļņa (Lietuva), Zagreba (Horvātija). Šīm galvaspilsētām ir pievienojusies arī Mostara (Bosnijas un Hercegovinas pilsēta). Visās pilsētās notiks dažāda veida iniciatīvas (kultūras pasākumi, dokumentālo filmu izrādes, debates, izstādes, zibakcijas, koncerti, u. c.), kas koordinētas, lai informētu pilsoņus par dažādām problēmām un aspektiem, kas saistīti ar migrāciju.

No more bricks in the Wall #SnapshotsFromtheBorders#Europe #Latvia #DEARproject #ParCilvecibu

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas līdzfinansējumu.