LV EN RU
25.09.2017. - Pasaules labāko ziņu diena

25.09.2017. visos Latvijas reģionos notika informatīvi izglītojoša akcija ilgtspējīgas attīstības un rīcības atbalstam “Pasaules labāko ziņu diena”. Tā solidarizējas ar līdzīgām akcijām (plānoti virs 600 dažādi pasākumi), kas todien notiks 107 Eiropas un pasaules valstīs. Akcija visas dienas garumā norisināsies 18 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās – Rīgā, Balvos, Cēsīs, Liepājā, Gulbenē, Kuldīgā, Brocēnos, Rēzeknē, Ogrē, Iecavā, Līvānos, Rēzeknes novadā, Kārsavas novadā, Rugāju novadā.globālie mērķi (4)

FOTO no akcijas Latvijā skaties šeit 

Uzzini vairāk par Globālajiem mērķiem šeit

ATSKATS UZ 25.09. AKCIJU CITUR PASAULĒ (angļu valodā)

Pasākuma laikā iedzīvotājiem un iestādēm tiks dalīta akcijas iniciatora Latvijā – biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) izdota avīze “Pasaule kļūst labāka”, kurā publicēti labās prakses stāsti attīstības sadarbības jomā Latvijā, savukārt reģionālie sadarbības partneri (izglītības iestādes, nevalstiskās organizācijas, bibliotēkas) katrā norises vietā īstenos kādu aktivitāti iedzīvotājiem, aicinot uz individuālu rīcību ilgtspējīgai pasaulei.

LAPAS direktore Inese Vaivare stāsta par akcijas būtību: ““Pasaules labāko ziņu diena” Latvijā notiek jau trešo gadu. Mums ir vairāki sadarbības partneri reģionos, kas akcijā ar prieku piedalās no pirmsākumiem, esam lepni, ka šogad klāt nākuši arī jauni partneri Ogrē, Līvānos, Rēzeknē. Kāpēc 25. septembris? Tādēļ, ka šajā dienā aprit divi gadi, kopš 2015. gada 25. septembrī visu pasaules valstu līderi vienojās par noteiktu plānu un rīcību jeb 17 globālajiem mērķiem nabadzības izskaušanai un planētas aizsardzībai, lai katram planētas iedzīvotājam būtu iespēja dzīvot mierā un labklājībā. Zīmīgajā gadadienā pasaules pilsoniskā sabiedrība aicināta vaicāt saviem līderiem un katrs pats sev, kas ir padarīts un kas vēl darāms mērķu sasniegšanai un ilgtspējīgas attīstības nodrošināšanai pagastos, pilsētās valstīs un planētā kopumā. Svarīgi, ka akcija būs daļa no pasaules mēroga līdzīga satura kampaņām, kas šajā dienā norisināsies Eiropā un visā pasaulē.”

Dienas tēmturi sociālajos tīklos – #Act4SDGs un #GlobalGoals, #LAPAS_LV

Vairāk par globālo akciju:

ANO ģenerālsekretāra iniciatīva United Nations SDG Action Campaign un vairākas starptautiskas pilsoniskās sabiedrības kustības kā Global Call to Action Against Poverty (GCAP), World We Want un Action for Sustainable Development radījušas globālu kampaņu, kas sekmētu sabiedrības izpratni par globālajiem mērķiem. 25. septembris ir gadus plānots kā robežzīme un atskaites punkts padarītajam mērķu sasniegšanā un iespēja pajautāt katram pašam sev un arī sabiedrības līderiem par paveikto.

Resursi: https://sdgactioncampaign.org, httpss://www.worldwewant2030.org, https://www.whiteband.org/, https://action4sd.org/

Pasākumu atbalsta Ārlietu ministrija.

Vairāk informācijas:

www.lapas.lv

Twitter: LAPAS_LV

Facebook: LAPAS_LV

sandra.rubene@gmail.com,  mob. 26337320

 

Biedrība “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) dibināta 2004. gadā un apvieno 32  biedru organizācijas, kas darbojas attīstības sadarbības un attīstības izglītības jomā. LAPAS mērķis ir nodrošināt Latvijas nevalstiskajām organizācijām labvēlīgu vidi un iespējas attīstības sadarbībai nacionālajā un starptautiskajā līmenī. Vairāk par LAPAS: www.lapas.lv