Vide

Pasaules Sarunas par VIDI

Nākotne, kas balstīta uz 100% atjaunojamās enerģijas resursiem. Sapnis? Varbūt nepieciešamība? Ja tā, tad kam – valstij? Cilvēkiem? Dabai? Pasaulei? Un kas par to atbildīgs?

Uz šādiem jautājumiem atbildējām un diskutējām 2011.gada 29.maijā Andrejsalā.

Te neliels pasākuma programmas ieskats:

Izmantojot dāņu nevalstiskās organizācijas „Energy Crossroads” attīstīto simulācijas spēli, pētījām enerģijas piegādi Eiropā un prātojām par labākām enerģijas piegādes stratēģijām nākotnē.

Skatījāmies, kas jau tiek darīts, lai veicinātu alternatīvās enerģijas izmantošanu Latvijā. Aicinājām Vides Ministrijas pārstāvjus, uzņēmējus, privātpersonas, kas dažādos veidos cenšas padarīt (un jau ir padarījuši!) zaļu un ilgtspējīgu enerģiju par realitāti.

Klausīsjāmies alternatīvās enerģijas veiksmes stāstus no Nairobi graustu pilsētiņas, kur biogāzes mini projekts investēja ne tikai zaļajā nākotnē, bet arī sociāli saliedētākā sabiedrībā un nodarbinātības veicināšanā.

Aicinājām ļaudis uz projekta „Baltic sea. Pure energy” kuģīša „Maike” klāja, lai savām acīm pārliecinātos, ka 100% atjaunojamā enerģija var būt realitāte. Kuģīša darbināšanai tiek izmantots viļņu un vēja ģenerators, saules baterijas un elektromotors.

Dienas noslēgumā baudījām videi draudzīgu ballīti, kurā ausis kutināja mūzika, acis izklaidēja video, kino un garšas kārpiņas priecēja atspirdzinājumi.

Diskusiju cikls „Pasaules Sarunas” ir iemantojis saukli „Ideālists nav naivs!”, lai atspoguļotu pasaules vajadzību pēc ideālistiem – cilvēkiem, kas tic labākai pasaulei un kas ar saviem darbiem aicina labākai pasaulei noticēt arī pārējos. Labāka sabiedrība un labāka pasaule ir mūsu visu atbildība, jo mēs esam mozaīkas gabaliņi, kas to būvē.

Pārmaiņas sāk indivīds.
Labas pārmaiņas sāk ideālists.
IDEĀLISTS NAV NAIVS.