Covid-19: kā savienot lokālo pieredzi ar globālo situāciju - šis ir Globālās izglītības nedēļas 2020 laikā LAPAS sagatavotais
Lai iesaistītos programmā, organizācijai ir jāatbilst 18 standartiem šādās jomās: drošība, vadība un brīvprātīgo darba novērtējums.
Organizācijai ir jāizstrādā stratēģiskais plāns un atbilstošas procedūras negadījumu novēršanai, jāspēj tikt galā ar negaidītiem notikumiem, jānodrošina darbinieku drošība.
Tai ir jānodrošina efektīva kandidātu identifikācija un atlase, līdztiesīga un godīga pieeja iespējām, ko nodrošina ES palīdzības brīvprātīgo programma; politika, kas nodrošina likumam atbilstošu brīvprātīgās personas datu aizsardzību; brīvprātīgā sagatavošana pirms aizbraukšanas un pārbaudes posms, kur tas ir attiecināms; līgums, kas nosaka pienākumus un atbildību, atbilstošus dzīves apstākļus brīvprātīgajiem visu līguma laiku.
Lai nodrošinātu atbilstošu rīcību sadarbības periodā ar brīvprātīgo, organizācijai ir jāsekmē ētikas kodeksa pieņemšana, kopīgu mērķu noteikšana un to sasniegšanas novērtēšana, noslēguma novērtējuma atskaite, kas kalpos par vadlīnijām brīvprātīgajiem, kurās jomās viņu darbība nākotnē ir jāuzlabo.
Video organizācijām: httpss://www.youtube.com/watch?v=yl3-aMr3jwQ&t=2s
Prezentācija par standartiem (angļu valodā): skatīt avotu
Standartu skaidrojums (latviešu valodā): skatīt avotu
Organizāciju pārbaudes lapa (angļu valodā): skatīt avotu
Brīvprātīgo meklēšana un sagatavošana (latviešu valodā): skatīt avotu
Projekti, to standarti un nozīme (latviešu valodā): skatīt avotu
Humānā palīdzība un sertifikācija: skatīt avotu
Humānās palīdzības projekti: skatīt avotu
Humānās palīdzības projektu vadības rokasgrāmata (02.2018.versija): skatīt avotu