LV EN RU
2021: Pilsoniskā sabiedrība pret Pasaules Bankas Doing Business reitingu

Twitter_LV_Do rights not ranking2021. gada 15. martā pirms Pasaules Bankas Doing Business 2021 reitinga klajā nākšanas, 350 pasaules pilsoniskās sabiedrības organizācijas, akadēmiķi un sociālās kustības pieprasa Pasaules Bankai izbeigt Doing Business reitinga ziņojumu izdošanu, jo 17 to izdošanas gadu laikā ir novērota kaitīga ietekme uz darbaspēka un iekšpolitikas likumdošanām.

Vai zināji?

2020. gada augustā Pasaules Banka paziņoja par Doing Business ziņojuma un reitinga apturēšanu, lai izmeklētu “vairākus pārkāpumus”. Kā norādījusi virkne pilsoniskās sabiedrības organizāciju, sociālo kustību, arodbiedrību un cilvēktiesību grupu visā pasaulē, DB indekss ticis izmantots, lai virzītu politikas un regulējuma izmaiņas par labu ārvalstu investīcijām un korporācijām, kaitējot darba ņēmējiem un videi.

DB reitings ir veicinājis sacensību par zemākajām likmēm starp valstīm – tās pievērsušās darba noteikumu samazināšanai un sociālo un vides standartu atvieglošanai, lai pakāptos bankas reitingā un gūtu iespēju piesaistīt privātos ieguldījumus.

Šeit saites uz īsu aktuālo notikumu kopsavilkumu un kopsavilkumu par reitinga kritiku angļu valodā.