LV EN RU
Sarunas ar pārtikas ražotājiem un patērētājiem

2015. gada martā, aprīlī un maijā visā Latvijā projekta ietvaros notika 25 diskusijas ar pārtikas ražotājiem un patērētājiem par globalizācijas ietekmi uz dzīvi un darbu Latvijā. Sarunās piedalījās 478 pārtikas ražotāji un patērētāji. Diskusijas vadīja un organizēja LAPAS biedru organizācija “Latvijas Zemnieku federācija”.

Dalībnieki pārstāvēja dažādas nozares un amatus. Starp dalībniekiem bija skolu un augstskolu pasniedzēji, nevalstisko organizāciju vadītāji un brīvprātīgiem, pašvaldības iestāžu dalībnieki, uzņēmēji, lauksaimnieki un mājražotāji. Iedzīvotāju motivācija piedalīties diskusijās bija vairāk personīga nekā profesionāla, jo indivīdi vēlējās iegūt un dalīties informācijā par vietējās pārtikas pieejamību, rast domubiedrus vietējās ekonomikas attīstīšanai, vides resursu saglabāšanai un veselīga dzīvesveida ieviešanai kopienās un valstī kopumā

Agita Hauka, “Latvijas Zemnieku federācijas” vadītāja stāsta: “Diskusijās runājām par globalizācijas ietekmi uz pārtikas patēriņa izmaiņām un lauksaimniecības nozares attīstību un Latvijas zemnieku ietekmi pasaules norisēs. Zemnieks ir nozīmīgākais pārtikas ražošanā, jo ražo pārtiku un izejvielas dažādiem pārtikas produktiem. Katra zemnieka izpratne un atbildība par kvalitatīvas pārtikas ražošanu un ilgtspējīgu saimniekošanu tiešā veidā ietekmē iedzīvotāju iespējas iegādāties kvalitatīvu pārtiku un pasaules iedzīvotāju iespējas izvairīties no industrializācijas negatīvās ietekmes, saglabājot vietējo, dabīgo, veselīgo un ilgtspējīgu ģimenes saimniecības modeli.”

25 diskusijas ar lauku iedzīvotājiem un lauksaimniekiem par globalizācijas ietekmi uz dzīvi un darbu laukos un individuālo lēmumu ietekmi globālā attīstībā notika Kandavā, Tukumā, Rucavā, Saldū, Aknīstē, Jelgavā, Iecavā, Vecumniekos, Ventspilī, Bauskā, Balvos, Rēzeknē, Daugavpilī, Krāslavā, Preiļos, Cēsīs, Madonā, Raganā, Limbažos un Alūksnē. Papildus diskusijas pēc iedzīvotāju lūguma notika Lubānā, atkārtoti Iecavā, Brunavā, Ozolniekos un Rīgā.

Sarunu prezentācija

Viedokļa raksts

Infografika

Sarunas norisinās projekta “Glokalizācija – vietējā atslēga globālai attīstībai. Eiropas gads attīstībai 2015 un ES Prezidentūras projekts Latvijas ES Prezidentūrai 2015” ietvaros. Projekta ieviešanu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība (90%), Sabiedrības integrācijas fonds (5,42%) un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija  (4,58%). Projektu  īsteno Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) sadarbībā ar trim biedru organizācijām – “homo ecos:”, Latvijas Zemnieku federāciju un Latvijas Lauku forumu. Par sarunu saturu atbild Latvijas Zemnieku federācija un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai un tas nekādā veidā neatspoguļo Eiropas Savienības un Sabiedrības integrācijas fonda oficiālo viedokli.

LAPAS_logo_A4_izvietojums_2_peleeks_ bez LVAFA